30-11-2022r. |
Imieniny obchodzą: Andrzeja, Justyny, Konstantego

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2015 - 2016 » Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii

20-04-2016

15 kwietnia 2016 roku w Karolinowie przy obelisku upamiętniającym pobyt w 1940 roku w miejscowej gajówce Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego z dowódcą majorem Henrykiem Dobrzańskim „Hubalem” odbyła się uroczystość w rocznicę tego wydarzenia.
Organizatorem spotkania, było Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala. Gminę Tomaszów Mazowiecki reprezentował Sekretarz p. Przemysław Sepkowski, a Powiat Tomaszowski Sekretarz Powiatu p. Jerzy Kowalczyk. Program artystyczny wspólnie przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Smardzewicach pod kierownictwem p. Anny Justyny oraz młodsi koledzy ze Szkoły Podstawowej w Bukowcu.
Pod obeliskiem złożone zostały wieńce biało-czerwonych kwiatów.

Karolinów - pomnik Hubala 022 Karolinów - pomnik Hubala 037 Karolinów - pomnik Hubala 086 Karolinów - pomnik Hubala 092 Karolinów - pomnik Hubala 108 Karolinów - pomnik Hubala 156 Karolinów - pomnik Hubala 166