01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Znowu na zielonej wyspie

Znowu na zielonej wyspie

28-05-2017

W dniach 6-13 maja uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach i Zespołu Szkół w Komorowie pod opieką pani Marzeny Zrobek i Małgorzaty Ksyt wzięli udział w wymianie ze szkołą irlandzką Gaelcholáiste Chomáin.  

 

Wizytę planowaliśmy od października, kiedy to odwiedzili nas Irlandczycy. Pracowaliśmy wcześniej nad realizacją projektu Easmus +. Szczęśliwie udało nam się zrealizować nasze plany i z  radością pojechaliśmy odwiedzić naszych przyjaciół z Rossport.

Czekało tam na nas wiele niespodzianek. Przede wszystkim poznaliśmy życie szkolne, wzięliśmy udział w zajęciach kulinarnych, przygotowywaliśmy typowe irlandzkie potrawy. Razem śpiewaliśmy i uczyliśmy się irlandzkich tańców. Nie zabrakło sportowych rozrywek.

Większość dni poświęciliśmy jednak na zwiedzanie okolicy. A ponieważ pogoda nam wyjątkowo sprzyjała, bo przez cały czas pobytu nie spadła ani jedna kropla deszczu, co nawet dla samych Irlandczyków jest niesamowite, bawiliśmy się wspaniale. Odbyliśmy rejs łodzią na opustoszałe wyspy Inis Gé, łowiliśmy ryby po drodze i spotkaliśmy rekina. Odbyliśmy 30 km wycieczkę rowerową z Newport do Achill,  a na Erris Head po błotnej zabawie na torze przeszkód skakaliśmy z klifu prosto do oceanu.

 

Jesteśmy dumni, że możemy budować relacje z tak przyjazną szkołą, w której nauka i pielęgnowanie języka irlandzkiego jest sprawą priorytetową dla wszystkich. Ponownie złożyliśmy wniosek o nowy projekt, więc mamy nadzieję, że nasze stosunki nadal będą się rozwijać.