21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Bez kategorii » Zaproszenie na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Zaproszenie na spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

17-03-2022

21marca 2022r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Smardzewicach będziemy gościć Panią Annę Marię Wesołowską – sędzię w stanie spoczynku, osobowość telewizyjną, znany autorytet w dziedzinie prawa, która od wielu lat pracuje w obszarze szerokorozumianej edukacji prawnej społeczeństwa, także w zakresie mediacji rodzinnych, czy przeciwdziałania przemocy.

Wraz z Fundacją Dzieci Niczyje walczyła o przyjazne pokoje przesłuchań dla dzieci– świadków ofiar i przestępstw tzw. „niebieskie pokoje”. Występuje w serialu paradokumentalnym „Sędzia Anna Maria Wesołowska” oraz w programie „Wesołowska i mediatorzy” gdzie gra samą siebie.

Anna Maria Wesołowska z doświadczenia zawodowego wie, jakie przyczyny powodują, że młodzi ludzie zasiadają na ławie oskarżonych, ma doświadczenie w prowadzeniu profilaktyki zintegrowanej. Takie spotkania pozwalają uświadomić dzieciom, młodzieży  i ich rodzicom, że wiele problemów można uniknąć, rozwiązać, poprzez edukację w tym zakresie od najmłodszych lat.

Tematyka spotkania:

„Rola szkoły i rodziny w budowaniu bezpiecznego otoczenia dzieci  i młodzieży w świetle współczesnych zagrożeń”.

         – grooming (uwodzenie dzieci przez Internet),

         – zbyt wczesna inicjacja seksualna,

         – cyberprzemoc,

         – Internet,

         – używki,

         – nowe formy przemocy wobec dzieci,

         – a także wskazówki – jak uchronić młodzież przed konfliktem z prawem.

Spotkanie odbędzie się na sali gimnastycznej szkoły wg następującego harmonogramu:

10:00 – 11:30 spotkanie dla najmłodszych-przedszkole i klasy I-III,

12:00 – 13:30 spotkanie dla uczniów klas IV-VIII,

14:00 – 16:00 spotkanie dla dyrektorów, nauczycieli i przedstawicieli instytucji,

17:00 – 18:00 spotkanie dla rodziców, opiekunów i osób chętnych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.