21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Z ERASMUSEM na Litwie i w Irlandii

Z ERASMUSEM na Litwie i w Irlandii

31-05-2019

Po raz kolejny nasi wzięli udział w zagranicznych wyjazdach w ramach projektów Erasmus+.  Tym razem ich celem były Irlandia i Litwa.

W dniach 11-17 maja 2019 r. z wizytą w Irlandii przebywali uczniowie pod opieką p. Doroty Kaczmarek i Magdaleny Gajewskiej. Uczestniczyli oni w niezwykle fascynujących warsztatach: gry na bębnach afrykańskich, nauki tańca irlandzkiego, surfowania, pływania kajakami, gry w hurling i gaelic football, a także jazdy rowerem. Spotkali się  z przedstawicielami firmy Bioshell, którym zaprezentowali przygotowane w ramach projektu prace i otrzymali rozległą wiedzę na temat ekologicznej działalności tego przedsiębiorstwa. W ramach zajęć integracyjnych poznali przepiękną okolicę oraz smakowali tradycyjnych irlandzkich potraw.

Od 18 do 24 maja 2019 r. trwało spotkanie projektowe w Kownie na Litwie, w którym udział wzięła grupa uczniów z nauczycielkami Marzeną Zrobek i Katarzyną Nowakowską. Podczas pobytu realizowali zadania projektowe w międzynarodowych grupach. Stworzyli film reklamowy wspólnej firmy Europe in one bite. Na targach przygotowanych przez szkołę goszcząca zaprezentowali nasz wiejski chleb. Uczestniczyli w warsztatach przybliżających proces produkcji litewskiego sera. Wzięli udział w licznych wycieczkach po okolicy, zwiedzili Kowno, Wilno i Troki.


Więcej zdjęć tutaj:

https://www.dropbox.com/sh/b1j1nkxbc8x61s7/AACFTLeMMbDK5RVNAFVeO99pa?dl=0

https://www.dropbox.com/sh/s8xvlqv1f14zkuo/AAAuwMcqOvaA86lirGTY-R58a?dl=0