02-02-2023r. |
Imieniny obchodzą: Marii, Miłosława, Joanny

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2013 - 2014 » Wyprawa do Nadleśnictwa

Wyprawa do Nadleśnictwa

26-06-2014
Tuż przed zakończeniem roku szkolnego, przedszkolna grupa „Muchomorków” wybrała się z wizytą do Nadleśnictwa w Smardzewicach.
Aby przejście skrajem ruchliwej drogi było bezpieczne, mama Alana przygotowała pomysłowy „rekwizyt wycieczkowy” (do obejrzenia na zdjęciach ).

Na spotkaniu w sali edukacyjnej, dzieci dowiedziały się wielu interesujących rzeczy o faunie i florze okolicznych lasów. Po ciekawostkach przekazanych przez pana Tomasza Rogaczewskiego, za co w tym momencie bardzo dziękujemy, wspólnymi siłami zostało ułożone drewno na ognisko, przy którym każdy mógł ugrzać kiełbaskę. Na koniec pobytu w zaprzyjaźnionej z przedszkolem placówce, dzieci zagrały w plenerową grę planszową pt.: ” Bezpieczny las”, która pozwoliła utrwalić wiadomości wyniesione z sali edukacyjnej. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę smycz z logo Nadleśnictwa Smardzewice.

IMG_2012z  IMG_2019z IMG_2038z IMG_2051z