Wycieczka naukowa do Łodzi
W sobotę 15 października wybraliśmy się wspólnie (uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Komorowie oraz uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Smardzewicach) na wycieczkę o charakterze naukowym do Łodzi pod kierunkiem Pani Beaty Kielan oraz Pani Magdaleny Gajewskiej.
Uczestniczyliśmy w pokazie z ciekłym azotem – jedną z najzimniejszych substancji na świecie. Temperatura niczym na Merkurym, Neptunie, Saturnie czy Uranie. Zobaczyliśmy, co się dzieło z różą w ekstremalnie niskiej temperaturze i dowiedliśmy, że kruszy się niczym szkło. Widzieliśmy powietrze w postaci wody. Uczestniczyliśmy w niesamowitym eksperymencie, gdzie wybuchała ogromna masa chłodnej mgły z parującego azotu.
Byliśmy w Planetarium na pokazie popularnonaukowym „Gwiazdozbiory jesiennego nieba”, gdzie oglądaliśmy układy gwiazd w postaci znaków zodiaku. Widzieliśmy piękny, nowoczesny budynek Planetarium EC1, który wygrał konkurs „7 nowych cudów Polski” miesięcznika National Geographic Traveler.
Ostatnim etapem naszej wycieczki była największa w Polsce wystawa klocków LEGO. Widzieliśmy olbrzymi statek Tytanik, stadion narodowy, postać Roberta Lewandowskiego oraz Marcina Gortata w naturalnych wielkościach, architekturę starożytną, postacie z bajek, miasteczka, a w nich dworce kolejowe z jeżdżącymi pociągami, statki kosmiczne oraz poruszające się koparki, żurawie, wywrotki. Na koniec mogliśmy bawić się klockami i budować olbrzymie zamki. Była też wizyta w MCDONALDS.
Pełni wrażeń, zadowoleni i w świetnych humorach wróciliśmy do domu.