21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Wycieczka do Małych Grot

Wycieczka do Małych Grot

30-10-2018

Już po raz drugi, uczniowie klasy VIIIb , w ramach zajęć krajoznawczo – turystycznych wyruszyli w teren. Tym razem była to piesza wycieczka do małych grot nad Pilicą. Zaopatrzeni w mapę terenu, busolę, instrukcje i karty pracy, pod opieką pani Ewy Dąbrowskiej wyruszyli na zajęcia terenowe. Pomimo, że miejsce gdzie znajdują się małe groty usytuowany jest zaledwie w okolicy kilku kilometrów od szkoły ,  niewielu uczniów znało,  a nawet tylko słyszało, o tym ciekawym miejscu na naszym terenie. Uczniowie po drodze mogli również zobaczyć wyrobiska kopalni piasku kwarcowego, ślady działalności bobrów i pięknie prezentujące się meandry rzeki Pilicy. Mieli okazję przekonać się jak korzystać z mapy w terenie, obliczyć przy jej pomocy dystans a nawet zmierzyć bez użycia miary szerokość rzeki, choć to zadanie wymagało trochę więcej  czasu, a tego brakowało najbardziej. Piękna złota jesień obdarzyła uczniów słońcem i uczniowie wykorzystali to do  zrobienia fajnych zdjęć na łonie natury.