30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2013 - 2014 » Wycieczka do Irlandii

Wycieczka do Irlandii

02-06-2014

W dniach 25-29 maja 2104 r. grupa  naszych nauczycieli i uczniów złożyła swoim irlandzkim przyjaciołom z Ballinamore Community School rewizytę. W lutym tego roku placówka została przeniesiona do nowego budynku o wysokim standardzie.

Powitał nas bardzo uroczyście dyrektor szkoły Mr. P Leyden. Nie zabrakło irlandzkich tańców i muzyki w wykonaniu uczniów. Do szkoły uczęszcza troje polskich uczniów. Weronika, Paulina i Bartek chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i widać było, że nasza wizyta to dla nich okazja do promowania swojego pochodzenia.

Wizyta w Ballinamore to nie tylko okazja do poznania systemu edukacji, ale także kultury zielonej wyspy. Nauczycielki biorące udział w wymianie: Dorota Kaczmarek, Marzena Zrobek  i Iwona Białecka okazały się ambasadorami naszego kraju. Nawiązane zostały kontakty, które w przyszłości zaowocują kolejnymi wymianami uczniów. Irlandczycy mają bardzo dobre zdanie o Polakach, których duża część zamieszkuje wyspę. Według nich to naród ciężko pracujących ludzi. Chcą więc poznawać kraj i kulturę swoich nowych sąsiadów. Dla nas to powód do dumy. Nasi uczniowie mogą więc liczyć na kolejne wymiany i podnoszenie swoich umiejętności językowych w niezwykle atrakcyjny sposób.

Zdjęcia:

1. Na plaży w Sligo, z irlandzkim nauczycielem Robertem O’Reilly po prawej (gościł w Polsce) i uczniami biorącymi udział w Class Swap.

2. Jak wyżej, tylko cała nasza polska grupa.

3. W Ballinamore, pomagamy upiększać szkołę, razem sadzimy kwiaty.

4. Z absolwentami szkoły na ławeczce przez nich ufundowanej.

Poland Photoz DSC_0392z OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA