21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Wycieczka do Bełchatowa

Wycieczka do Bełchatowa

18-01-2017

W ramach feryjnego wypoczynku uczniowie klas IV-VI odbyli w dnu 18 stycznia 2017 r wycieczkę do Bełchatowa. Zwiedzili tam ekspozycję PGE Giganty Mocy, która w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez  bełchatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Nasi uczniowie mieli  możliwość przeprowadzania doświadczeń z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerowali po dnie morza i odwiedzili las tropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Mogli eksperymentować i poprzez zabawę zdobywać wiedzę z zakresu nauk ścisłych, w tym geografii i geologii, biologii, paleontologii, chemii oraz fizyki. To doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.