21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Bez kategorii » Wizyta Wolontariuszy w schronisku dla zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim

Wizyta Wolontariuszy w schronisku dla zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim

11-12-2021

Dnia  1 grudnia 2021 roku grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego pod opieką nauczycieli pani Beaty Tomczyk-Milczarek – pedagoga szkolnego i pani Moniki Darczyńskiej  odwiedziła schronisko dla zwierząt w Tomaszowie Mazowieckim. Wolontariusze przekazali w imieniu całej społeczności szkolnej zebrane dary (karmę dla psów i kotów, podkłady, koce, ręczniki, kołdry, dywany, wykładziny, kołnierze, ubranka pooperacyjne, zabawki dla psów i dla kotów.).  

Celem akcji było kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku. Podczas wizyty wolontariusze zostali oprowadzeni po obiekcie. Dzięki przewodnikowi dzieci poznały pracę schroniska od wewnątrz, zasady tam panujące jak                                i wytyczne, dotyczące oddania zwierzęcia pod opiekę schroniska czy do adopcji. Pracownicy schroniska zachęcali młodzież do zaangażowania się w pracę wolontariacką na rzecz zwierząt.

A po wizycie w schronisku wolontariusze wraz z opiekunami udali się do pizzerii Da grasso w ramach zbliżającego się Światowego Dnia Wolontariusza, który przypadał na dzień                                   5 grudnia. Czas spędzony w pizzerii przebiegł w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Dorośli, dzieciaki pomóżcie nakarmić psiaki !!!

Zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom i namawiamy do odwiedzenia i poznania tych przyjacielskich czworonogów – a może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?