30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Wigilia w Przedszkolu w Twardej

Wigilia w Przedszkolu w Twardej

09-01-2019

Ośnieżone pola, świąteczne ozdoby, zapach makowca i pierniczków!  W takiej atmosferze, w tym roku inaczej niż zwykle, Starszaki z Twardej zaprezentowały Jasełka. A było to przedstawienie dla kolegów z młodszej grupy. „Słoneczka” w skupieniu obejrzały występy i z wielką radością włączyły się w śpiew znanych kolęd i taniec. Po pamiątkowych zdjęciach wszyscy zasiedli do symbolicznej Wigilii. Wzajemne życzenia i łamanie się opłatkiem, nadały podniosły nastrój poczęstunkowi. Na świątecznym stole pojawił się czerwony barszczyk z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami oraz kompot z suszonych owoców. Nie zabrakło również pierniczków, keksu i makowca. Aby tradycji stało się zadość, na zakończenie, każdy spod choinki mógł zabrać paczuszkę ze słodyczami.