02-12-2022r. |
Imieniny obchodzą: Balbiny, Pauliny, Rafała

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy

VI Powiatowy Konkurs Czytelniczy

23-04-2018

 

„Masowe relacje nauczycieli wskazują na to, że współczesna młodzież coraz rzadziej czyta książki.

Jak twierdzą nauczyciele, spowodowane jest to popularyzacją smartfonów i ogólnodostępnymi filmami, które coraz częściej zastępują naszych papierowych przyjaciół.  Dzieci notorycznie wybierają ekranizacje lektur szkolnych, co nie jest dobrym rozwiązaniem. Skutkuje bowiem ubóstwem słownictwa i przyczynia się do braku podstawowej wiedzy na temat literatury. Uczniowie twierdzą, że czytanie jest nudne i staromodne. Młodzież uważa także, że rozbudowana sieć Internetu daje im więcej możliwości na przyjemne, choć niekoniecznie produktywne spędzanie czasu. (…)”

W taki sposób 16 kwietnia 2018 r. Adrianna Bała, uczennica klasy VII naszej szkoły, przekonała jurorów VI Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Przeczytaj, BO WARTO”, by przyznali jej II miejsce.

W konkursie organizowanym przez naszą szkołę po raz szósty wzięło udział 37 uczniów klas V- VII z 16 szkół z powiatu tomaszowskiego. Przeczytali oni przeróżne książki i  odwołując się do nich, napisali artykuły do gazetki szkolnej, przekonując swoich rówieśników, że warto czytać.  Robili to bardzo wnikliwie, przedstawiając przy okazji, ile korzyści przynosi czytanie. Jury wybrało tylko 12 prac.  Znalazła się wśród nich wspomniana wcześniej praca Ady.

Nagrody w konkursie ufundowali: Wójt Gminy, Prezydent Miasta, Fundacja BO WARTO, redakcja TIT, Dyrektor Gminnej Biblioteki w Smardzewicach, a także dla 3 uczestników naszej szkoły – Rada Rodziców.