02-02-2023r. |
Imieniny obchodzą: Marii, Miłosława, Joanny

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » „To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci.”

„To co przeżyło jedno pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci.”

20-11-2018

Takie motto towarzyszyło 9 listopada 2018 roku uroczystej akademii z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Program słowno-muzyczny przygotowany w ramach projektu „Rok dla Niepodległej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach” zaprezentowali uczniowie klas II, IV i V szkoły podstawowej, towarzyszyło im dwoje solistów z klas VIII.

W obrazowy sposób przedstawili historię rozbiorów, walki powstańczej i wydarzeń I wojny światowej oraz walki Polaków o własne państwo . Tekst scenariusza odnosił się również do współczesnego pojmowania patriotyzmu przez najmłodszych.

Program słowno-muzyczny uczniowie zaprezentowali także w Sali OSP w Smardzewicach na gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2018 r.

Laureatom rodzinnego konkursu plastycznego wręczone zostały nagrody ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Smardzewicach i Nadleśnictwo Smardzewice oraz właścicielkę studia fotograficznego eMstudio. 

Szkoła przyłączyła się również do akcji „Rekord dla Niepodległej”, czyli wspólnego odśpiewania hymnu o godzinie 11.11 w dniu 9 listopada 2018 r.