01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Szkoła w Smardzewicach „wkręcona” w bezpieczeństwo.

Szkoła w Smardzewicach „wkręcona” w bezpieczeństwo.

31-05-2017

W dniu 28.05.2017 roku odbył się wielki finał innowacji „Bezpiecznie tam i z powrotem”. Ideą projektu było przeprowadzenie jak najszerszego zakresu działań profilaktycznych promujących bezpieczne zachowania na drodze oraz wzajemną kulturę wszystkich uczestników ruchu drogowego.  Na spotkaniu pojawiły się wszystkie współpracujące służby, rodzice, dziadkowie i oczywiście bohaterowie projektu- dzieci. Za wzorowe uczestnictwo w projekcie przedstawiciele wszystkich instytucji otrzymali statuetki i świadectwa z czerwonym paskiem. Zwieńczeniem akcji miał być bieg pod hasłem „Stop wariatom drogowym”, niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorów. Akcję „Jabłko czy cytryna” przełożono na 31.05.2017r.  Dzieci w towarzystwie policji zatrzymywały pojazdy w okolicy szkoły by nagrodzić prawidłowo jadących kierowców słodkim jabłkiem, a łamiących przepisy dzieci karały kwaśną cytryną, którą kierowca musiał zjeść. Iwona Białecka i Katarzyna Wosińska dziękują wszystkim za wspólną lekcję i zabawę.