21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Bez kategorii » Święto Konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja

07-05-2022

5 maja 2022 roku w Sali gimnastycznej naszej szkoły uczniowie wszystkich klas mogli obejrzeć  przedstawienie  upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3-go Maja. Inscenizację przygotowała klasa VII a wraz ze swoją wychowawczynią – Magdaleną Ślifierską. Na chwilę uczniowie przenieśli nas do czasów panowania ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. Mogliśmy poznać najważniejsze osoby sceny politycznej tamtych czasów, twórców konstytucji – Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego, Stanisława Małachowskiego jak i ich przeciwników – Seweryna Rzewuskiego czy Ksawerego Branickiego. Inscenizacja przedstawiała obrady sejmu czteroletniego i uchwalenie konstytucji. Występ uświetnił taniec z szarfami wykonany do piosenki „Witaj majowa jutrzenko”.