21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki

15-05-2019

Z okazji Światowego Dnia Książki na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą  promocji czytelnictwa. W naszej szkole odbywa się coroczny konkurs zatytułowany „Przeczytaj, BO WARTO”. To doskonała okazja, aby przywrócić modę na czytanie, dzielić się pasjami czytelniczymi, manifestować pozytywne zaangażowanie w czytanie, zarażać bakcylem czytania, spotykać się przy książkach, z książkami i z powodu książek. 
13 maja 2019 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu, w którym wzięło udział 30 uczniów z 12 szkół. Przeczytali oni przeróżne książki i  odwołując się do nich, napisali przemówienia, przekonując swoich rówieśników, że warto czytać.  Robili to bardzo wnikliwie, przedstawiając przy okazji, ile korzyści przynosi czytanie. Pięcioro z nich zaprezentowało swoje przemówienia przed publicznością. Jury zdecydowało o przyznaniu I miejsca Julii Zielińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim. Przekonywała ona, by sięgnąć po książkę Żeby umarło przede mną, której autorem jest Jacek Hołub. Jej praca zostanie opublikowana w Tomaszowskim Informatorze Tygodniowym.  
Reprezentantka naszej szkoły, Amelia Lis, zajęła II miejsce. Natomiast Adriannie Bale przyznano wyróżnienie. Uczennice przygotowywała p. Marzena Zrobek.