01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2015 - 2016 » Stulecie Szkoły w Smardzewicach

Stulecie Szkoły w Smardzewicach

03-11-2015

W dniu 14 października 2015 r. Szkoła w Smardzewicach obchodziła 100-lecie istnienia.

W spotkaniu wzięło  udział  ponad 100 zaproszonych gości.  Uroczystość zaszczycili swym udziałem:

– władze Gminy Tomaszów Mazowiecki,

– przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi

-sponsorzy szkoły

– absolwenci

– byli pracownicy, dyrektorzy, nauczyciele

– dyrektorzy  z zaprzyjaźnionych szkół

– przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji

– uczniowie i rodzice

Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta sprawowana o godz. 10.00 w intencji całego środowiska szkoły. Eucharystii przewodniczył proboszcz naszej parafii o. Marek Zienkiewicz. Po zakończeniu Mszy Świętej, zebrani w uroczystym pochodzie udali się  wraz z  orkiestrą dętą   na teren szkoły, by  wziąć udział w  odsłonięciu tablicy okolicznościowej ufundowanej przez rodziców.

Dalsza cześć spotkania odbyła się w  szkolnej sali gimnastycznej, gdzie po wprowadzeniu sztandaru odśpiewano hymn narodowy, a następnie głos zabrali dyrektorzy szkoły Waldemar Fijałkowski i Katarzyna Wosińska. Na wstępie powitali wszystkich przybyłych gości   i zwrócili się  do zebranych z okolicznościowym przemówieniem. Minutą ciszy oraz odegraniem utworu „Cisza” uczczono pamięć zmarłych pracowników i absolwentów szkoły.

Po powitaniach dyrektor Fijałkowski poprosił o zabranie głosu Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki  – Franciszka Szmigla, który  w krótkim przemówieniu podzielił  się z zebranymi swymi refleksami na temat 100-lecia szkoły.

Nauczyciele odegrali i odgrywają w historii szkoły bardzo ważną rolę. To oni troszczą się, by stworzyć uczniom najlepsze warunki do nauki, tak by mogli osiągać w życiu sukcesy. Święto 100 lecia szkoły było okazją, żeby im za to podziękować i wręczyć nagrody dyrektora szkoły.

Uroczystość uświetniły występy uczniów, absolwentów, orkiestry dętej pod kierownictwem pana Wiesława Iskry oraz  zespołów ludowych – „Smardzewianie” i „Mali Smardzewianie”. Po części artystycznej  uczestnicy obchodów 100lecia  udali się na poczęstunek i zwiedzanie wystaw przygotowanych w salach  lekcyjnych. Dzisiejsza szkoła wzbudzała w absolwentach podziw i łzy wzruszenia.

Publikacja 3