21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Spotkanie w Finlandii

Spotkanie w Finlandii

30-10-2017

Finlandia to wciąż dla nas Polaków dość intrygujący i odległy turystycznie kraj, kojarzony z Laponią, świętym Mikołajem i ewentualnie konkursem skoków narciarskich. Kulturę i obyczaje tego kraju będziemy mogli wkrótce poznać bliżej, ponieważ współpracujemy ze szkołą fińską w projekcie Erasmus +.

W dniach 23-27 października 2017 r. p. Marzena Zrobek i p. Dorota Kaczmarek przebywały w fińskiej szkole w Siuntio położonej niedaleko Helsinek. Celem spotkania było ustalenie szczegółów dotyczących realizacji projektu, finasowania i terminów mobilności. Nie mogło zabraknąć wizyty w firmie Metsä, która przetwarza drewno przy wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, technologii i unikalnych na świecie rozwiązań. Nieoczekiwanie spadł pierwszy śnieg, więc spacer po Helsinkach był krótszy, niż zaplanowano. Udało się jednak zobaczyć pomnik Sibeliusa, katedrę luterańską i słynny plac Senacki.

Finowie to bardzo życzliwi ludzie, świetnie mówią po angielsku. I wbrew pozorom mają z nami naprawdę wiele wspólnego.

 

Zdjęcia:

https://www.dropbox.com/sh/ojz4sbrh3hllfl8/AABbalxggFDK2xXZjm7nzpYIa?dl=0