21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2014 - 2015 » Spotkanie andrzejkowe w grupie Smerfów

Spotkanie andrzejkowe w grupie Smerfów

10-12-2014

W piątek – 28 listopada 2014 r, przedszkolne „Smerfy” zaprosiły Rodziców na „Spotkanie Andrzejkowe”. Goście przybyli tłumnie i z zaciekawieniem zajęli miejsca w krzesełkowym kręgu, aby na początek wysłuchać krótkiej informacji o historii Święta Andrzejkowego a potem obejrzeć program artystyczny w wykonaniu „Duszków”, w które wcieliły się ich pociechy. Dalsza część spotkania zawierała, nieodzowne w tym dniu, wróżby, w których brali udział wszyscy obecni: „Wędrówka butów od ściany do drzwi”, „Przekłuwanie serduszek z imionami”, „Czarodziejskie koło z przepowiedniami duszkowymi”, „Losowanie imion przyjaciela spod poduszki”. Wszystkie wróżby poprzedzone musiały być wrzuceniem przez ucho od klucza grosika do szklanej kuli z wodą a zakończone zjedzeniem cukierka. „Andrzejki” zakończyły się słodkim „Co nie co”, przygotowanym przez mamy przedszkolaków. Tajemniczości spotkaniu dodawała okazjonalna dekoracja sali i przebrania uczestników.

IMG_3380 IMG_3366 IMG_3356 IMG_3344 IMG_3357 IMG_3349 IMG_3332