01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » „Rowerowo-przepisowo”

„Rowerowo-przepisowo”

26-03-2017

Wraz z nadejściem wiosny warto wykorzystać pierwsze ciepłe dni na wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu. Dlatego, zgodnie z założeniami projektu „Bezpiecznie tam i z powrotem”, 24 marca rozpoczęliśmy przygotowania do bezpiecznego sezonu rowerowego.

            Wszystkie klasy I-III miały za zadanie przygotować prezentacje określonych zagadnień i wywiązały się z tego wzorowo. I tak mieliśmy szansę dowiedzieć się, jak zbudowany jest rower (klasa II a), jakie mamy rodzaje rowerów (klasa II b), co stanowi niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty (klasa I), które znaki drogowe rowerzysta powinien znać (klasa III a) oraz dlaczego rower to ekologiczny i zdrowy środek transportu (klasa III b),

            Równie ważna jak teoria jest praktyczna umiejętność jazdy rowerem, która została sprawdzona na torze rowerowym wyznaczonym i przygotowanym w Sali gimnastycznej przez pana Michała Klatkę. Bezbłędne przejazdy reprezentantów klas oceniła i omówiła pani policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego.

            Emocje uczniów rozpalił quiz w formie Koła Fortuny. Pytania i zadania z czterech dziedzin : ruch ( przejścia z transparentami i skandowaniem haseł na temat bezpiecznego poruszania się na rowerach), muzyka i wierszyki (brawurowe rozgrzewki poprowadzone przez wychowawców), plastyka (rozpoznawanie znaków drogowych), zagadki i pytania (przygotowanie projektu wycieczki rowerowej) oceniało jury złożone z gości- przedstawicieli policji, WORD-u, Nadleśnictwa Smardzewice, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.

Ocenie jury podlegał także strój uczniów. Zostali wyłonieni ci, którzy mieli na sobie najbardziej jednolity kolorystycznie ubiór w barwie przydzielonej całej klasie. Nagroda była prawdziwą frajdą, bowiem nikt wcześniej nie miał okazji wsiąść i przewieźć się sześcioosobowym rowerem z daszkiem należącym do Zespołu Parków Krajobrazowych. A to jeszcze nie koniec wyróżnień.  W dniu 28 kwietnia ci sami uczniowie będą brali udział w akcji „Jabłko czy cytryna” wspólnie z patrolem policji.

            Swoje pociechy dopingowali rodzice i dziadkowie stanowiący część drużyn poszczególnych klas. Dodatkowo mieli oni możliwość w tym dniu oznakować swoje rowery dzięki uprzejmości policji.

            Spotkanie zwieńczyło wspólna nauka piosenki „Rower o jejku” ze spontanicznymi elementami choreografii.

 

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc przy organizacji spotkania.

Koordynatorzy projektu