01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Rok sienkiewiczowski w naszej szkole

Rok sienkiewiczowski w naszej szkole

20-12-2016

18 grudnia 2015 r. Senat przyjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza. Okazją do ustanowienia Henryka Sienkiewicza patronem 2016 roku jest fakt, że wypada wówczas 170 rocznica urodzin  i 100 rocznica śmierci pisarza.
Zamierzeniem Senatu RP było oddanie należnego hołdu Wielkiemu Polakowi i przyczynienie się do popularyzacji jego twórczości oraz idei zawartych w jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

16 grudnia w bibliotece szkolnej zorganizowano spotkanie, na którym uczniowie pod kierunkiem A. Justyny  zaprezentowali program artystyczny- „Spotkanie z panem Sienkiewiczem”. W rolę wielkiego Noblisty wcielił się J. Chojecki – uczeń klasy IV. 

Nie zabrakło fragmentów z utworów pisarza -„Latarnik”, „Pan Wołodyjowski” , „W pustyni i w puszczy”, przeczytanych przez uczniów klas szóstych: K. Zdulskiego, A. Bałę, K. Bezata. Całość została wzbogacona prezentacją komputerową, piosenkami (A. Jończyk, W. Jończyk, W. Wysmyk) oraz fragmentami z filmu „Ogniem i mieczem” .  Spotkanie poprowadziły uczennice z klasy II gimnazjum: D. Zdulska i D. Kurzyk.