21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2012 - 2013 » Rok Powstania Styczniowego

Rok Powstania Styczniowego

26-01-2013

W bieżącym roku, zgodnie z postanowieniem Senatu RP obchodzimy Rok Powstania Styczniowego i jego 150. rocznicę.

              Aby to wydarzenie przybliżyć młodzieży p.Iwona Białecka zrealizowała w klasach II, III a i III b gimnazjum projekt „Powstanie styczniowe w malarstwie”, uczniowie przygotowali prezentacje obrazów w programie PowerPoint. Z ich prac powstała jedna, a tę mogli zobaczyć uczniowie podczas akademii 24 stycznia.

 

 Artur Grottger „Pożegnanie”

             W czasie spektaklu uczennice z klasy III b ubrane, podobnie jak Polki w XIX w., w stroje żałoby narodowej czytały teksty dotyczące ciekawych epizodów walk powstańczych. Wysłuchano również kilku pieśni patriotycznych z tego okresu wybranych przez p. Annę Justynę.

            Mocny akcent zakończył uroczystość- dwóch uczniów z klasy III a przebranych za popularnych dawniej roznosicieli gazet rozdawało specjalnie opracowany numer „Kuriera Powstańczego”(gazetka zdjęcie).

            Ciekawostki o przebiegu powstania w Tomaszowie Maz., opowiedziane przez Dyrektora szkoły, spuentowały obchody rocznicy w szkole.