30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Rok dla Niepodległej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach

Rok dla Niepodległej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach

11-09-2018

 

 

Nasza szkoła otrzymała dotację w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość” i włącza się tym samym w krajowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W realizacji projektu współpracować będziemy z Nadleśnictwem Smardzewice, Biblioteką Publiczną w Smardzewicach, rodzicami i  mieszkańcami okolicznych miejscowości.  Zakładane cele realizacji zadania to: pogłębienie wiedzy historycznej dotyczącej odzyskania niepodległości, promowanie postaw patriotycznych w różnych aspektach życia, zachęcanie uczniów do podejmowania aktywności edukacyjnych, artystycznych, sportowych, ekologicznych oraz promocja szkoły.

Zapraszamy wszystkich do współpracy przy realizacji poszczególnych zadań: organizacji wystawy  „Skarby sprzed stu lat”, w której mamy nadzieję zaprezentować pamiątki rodzinne uczniów, rodziców oraz materiały pozyskane za pośrednictwem strony internetowej https://niepodległa.gov.pl/, udziału w gminnych obchodach Święta Niepodległości oraz konkursie plastycznym na kreatywne przedstawienie godła lub flagi państwowej.

Chcemy również uczcić niepodległość na sportowo promując dawną zabawę w „Zośkę” wśród najmłodszych uczniów i „Szczypiorniaka” wśród starszych. Można już zaczynać treningi.

Wszystkich informacji na temat projektu i organizacji wystawy udzielają: Katarzyna Wosińska i Iwona Białecka.