03-02-2023r. |
Imieniny obchodzą: Błażeja, Telimeny, Oskara

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Przegląd Ekologiczny w Twardej

Przegląd Ekologiczny w Twardej

09-05-2018
Wiosenne słońce zachęca nas do aktywności wśród przyrody, ale czy jest ona czysta? Jak dbać o rośliny i zwierzęta? Co to jest recykling? Z takimi i innymi pytaniami o tematyce ekologicznej musieli zmierzyć się uczestnicy X Gminnego Przeglądu Ekologicznego, który odbył się w przedszkolu w Twardej 26.04.2018 r.

Jubileuszowe spotkanie przedstawicieli gminnych przedszkoli w wieku 5-6 lat, składało się z trzech etapów, nad przebiegiem których czuwała komisja w składzie: dyrektor ZSP Smardzewice Waldemar Fijałkowski, przedstawiciel Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych Zbigniew Mocarski oraz Tomasz Rogaczewski reprezentant Nadleśnictwa Smardzewice.

Nowością tegorocznego przeglądu był pokaz Eko-Mody. Przedstawiciel każdego przedszkola przywiózł wcześniej przygotowany strój z materiałów wtórnych i pięknie zaprezentował go komisji i publiczności. W drugim etapie dzieci śpiewały piosenki o tematyce ekologicznej. Zaś na koniec odbyła się olimpiada wiedzy o ochronie środowiska. Wszyscy bardzo się starali i godnie reprezentowali swoje przedszkola. Dali przykład wielkiej kreatywności, talentu i wiedzy z zakresu ekologii. A że tradycją tych zmagań jest zdobywanie punktów, to komisja miała sporo pracy. W podsumowaniu zmagań, przewodniczący komisji ogłosił wyniki.   I tak najwięcej punktów zdobyli przedstawiciele Przedszkola  Chorzęcinie. Pozostałe przedszkola uplasowały się na następujących miejscach: Przedszkole w Wąwale/Ciebłowicach, w Wiadernie, w Smardzewicach/Twardej oraz w Komorowie. Na zakończenie przeglądu był oczywiście jubileuszowy tort, słodkości oraz upominki dla kazdego uczestnika i przedszkoli, ufundowane przez Gminę Tomaszów Maz. oraz Zespół Nadpilicznych Parków Krajobrazowych i Nadleśnictwo Smardzewice.