01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Przegląd Ekologiczny dla przedszkolaków

Przegląd Ekologiczny dla przedszkolaków

26-04-2017

Dbałość o środowisko naturalne jest naszą wspólną sprawą. Najlepiej wiedzą o tym przedszkolaki, które wzięły udział w IX Gminnym Przeglądzie Ekologicznym, zorganizowanym 25.04.2017 r. w przedszkolu w Twardej. Trzyosobowe reprezentacje „Starszaków” z przedszkoli w Chorzęcinie, Komorowie, Smardzewic i Wąwału bawiły się „ekologicznie” w kategoriach:plastycznej, wokalnej i umysłowej. Artyści z talentem plastycznym skupili się na rysunko – przyklejankach pt.:”Kocham naszą Ziemię”. Wiktoria Worach, Sebastian Podlasek, Marysia Jakubowska i Michalina Bilska wykonali cudne prace, które mogą służyć za tematyczny plakat. Wokaliści: Wiktoria Niedźwiecka, Martynka Chodera, Olga Daroch i Michalinka Gaworek wspaniale zaśpiewali o urokach naszej planety i potrzebie dbania o czystość każdego jej skrawka. Trzecia grupa przedszkolnych gości to uczestnicy „ekologicznej olimpiady”. Z zadaniami różnej kategorii, przygotowanymi przez nauczycielkę, Agnieszkę Ostrowską, rewelacyjnie poradzili sobie: Przemek Sypułek, Michał Gołaszewski, Michalinka Śmiechowska i Kajetan Lewandowski. Były tu: krzyżówka, zbieranie, liczenie i segregowanie śmieci, tematyczny quiz, zagadki, slalom z papierową piłką. Konkurencje były oceniane przez szczególną Komisję, którą tworzyli: p. Katarzyna Wosińska, w-ce dyr ZSP Smardzewice, p. Dariusz Bień, ZPK oddział terenowy Nadpilicznych Parków oraz p. Szczepan Albin, podleśniczy z Nadleśnictwa Smardzewice. Zwycięzcami przeglądu byli wszyscy uczestnicy, gdyż wykazali się wspaniałą wiedzą, talentem i sprawnością, zaś przyznawane punkty były tylko większą motywacją. Ona to wyznaczyła końcową  kolejność przedszkoli: Komorów, Wąwał, Chorzęcin i Smardzewice. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, ich nauczycielkom i rodzicom a w szczególności gościom za obecność i upominki. Zapraszamy za rok na Jubileuszowy – X Przegląd!