03-02-2023r. |
Imieniny obchodzą: Błażeja, Telimeny, Oskara

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Bez kategorii » Pancake Day- 1.03.2022

Pancake Day- 1.03.2022

03-03-2022

Pancake Day, Shrove Tuesday czy Pancake Tuesday… nazw jest kilka, ale wszystkie oznaczają jedno – Dzień Naleśnika. W krajach anglojęzycznych jest to odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku i zwiastuje rozpoczęcie Wielkiego Postu.

Tradycja wyścigu rozpoczęła się w 1445 roku od pewnej pani domu, która podczas smażenia naleśników usłyszała dzwony kościelne wzywające na mszę. Nie chcąc się spóźnić pobiegła w fartuchu do kościoła trzymając w ręku patelnię. W tym roku nasza szkoła również obchodziła Pancake Day. Na lekcjach języka angielskiego klasy 4a i 4b zostały zaproszone do wspólnych zabaw i konkursów związanych z tym dniem. Po zaprezentowaniu historii święta uczniowie podzieleni na grupy uczestniczyli w zawodach sportowych (mogli spróbować swoich sił w podrzucaniu a także w naleśnikowym wyścigu). To był miły , naleśnikowy dzień !
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.