21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » O szkole » Pracownia przyrodnicza „Śladami przyrody”

Pracownia przyrodnicza „Śladami przyrody”

06-11-2013

Clipboard02

 

22 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej, odbyła się uroczystość otwarcia  nowopowstałej pracowni przyrodniczej „Śladami przyrody”.

Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, pan Andrzej Czapla, Dyrektor ZSP Smardzewice, pan Waldemar Fijałkowski, oraz uczeń klasy czwartej Kacper Wosinek, któremu swoje „nożyce” przekazał Wójt Gminy Tomaszów Mazowieki, pan Franciszek Szmigiel.

1z

 

2z

 

W tej ważnej dla nas uroczystości towarzyszyli nam zaproszeni goście, przyjaciele szkoły i jak zawsze rodzice. W tak zaszczytnym gronie nauczyciele i uczniowie mogli z ogromną satysfakcją pełnić rolę gospodarzy.

3z

 

Podczas pokazowej lekcji przyrody nt. „Jak to możliwe?- Życie w wodzie” , pani Alicja Zwolak – Plichta z uczniami klasy IV zaprezentowała możliwości niektórych z zakupionych pomocy dydaktycznych. Pomocne okazały się urządzenia multimedialne, mikroskopy, a nawet klasowe akwarium.

4z

 

5z

 

6z

 

Pan Dyrektor podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej pięknej klasopracowni: pani Ewie Dąbrowskiej i pani Katarzynie Wosińskiej, które opracowały   wniosek na konkurs, a także wszystkim darczyńcom i ludziom o wielkich sercach, którzy nie żałowali swojego czasu, pieniędzy i własnej pracy, aby dzieci mogły uczyć się w nowoczesnej, pięknej klasie.

9Az

 

Wielokrotnie gratulowano nauczycielom i uczniom, wkładu pracy i pomysłu na klasopracownię, która zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim wśród projektów zgłoszonych na  konkurs WFOŚiGW w Łodzi pn. „Moja wymarzona ekopracownia”. Pan Andrzej Czapla, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, wielokrotnie podkreślał, że pomysł i wykorzystanie lokalnych zasobów, to ogromny atut szkoły i projektu.

7z

 

Zaproszeni goście w dowód wdzięczności za obecność podczas uroczystości, otrzymali od uczniów serduszka ze słodką niespodzianką w środku. Napis nie pozostawiał wątpliwości: „Słodko dziękujemy za udział w uroczystości otwarcia ekopracowni”.

8z 9z

 

Po oficjalnej części w pracowni, na gości czekała kolejna słodka niespodzianka, tym razem przepyszny tort ufundowany przez pana Tadeusza Dziubałtowskiego, tatę jednego z naszych uczniów.

17z

 

10z

 

18z

 

12z

 

 

W przyjaznej, rodzinnej atmosferze zaproszeni goście  długo jeszcze rozmawiali dochodząc do podobnego wniosku, jak Arystoteles:

„Najcenniejszym i najtrwalszym

podarunkiem jaki można dać

dziecku – jest wykształcenie”.

13z

 

14z

 

W takiej pracowni zdobywanie wiedzy, rozbudzanie pasji i codzienna nauka z pewnością będą łatwiejsze, efektywniejsze i atrakcyjniejsze.