Pracownia przyrodnicza „Śladami przyrody”
22 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej, odbyła się uroczystość otwarcia nowopowstałej pracowni przyrodniczej „Śladami przyrody”.
Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, pan Andrzej Czapla, Dyrektor ZSP Smardzewice, pan Waldemar Fijałkowski, oraz uczeń klasy czwartej Kacper Wosinek, któremu swoje „nożyce” przekazał Wójt Gminy Tomaszów Mazowieki, pan Franciszek Szmigiel.
W tej ważnej dla nas uroczystości towarzyszyli nam zaproszeni goście, przyjaciele szkoły i jak zawsze rodzice. W tak zaszczytnym gronie nauczyciele i uczniowie mogli z ogromną satysfakcją pełnić rolę gospodarzy.
Podczas pokazowej lekcji przyrody nt. „Jak to możliwe?- Życie w wodzie” , pani Alicja Zwolak – Plichta z uczniami klasy IV zaprezentowała możliwości niektórych z zakupionych pomocy dydaktycznych. Pomocne okazały się urządzenia multimedialne, mikroskopy, a nawet klasowe akwarium.
Pan Dyrektor podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej pięknej klasopracowni: pani Ewie Dąbrowskiej i pani Katarzynie Wosińskiej, które opracowały wniosek na konkurs, a także wszystkim darczyńcom i ludziom o wielkich sercach, którzy nie żałowali swojego czasu, pieniędzy i własnej pracy, aby dzieci mogły uczyć się w nowoczesnej, pięknej klasie.
Wielokrotnie gratulowano nauczycielom i uczniom, wkładu pracy i pomysłu na klasopracownię, która zajęła pierwsze miejsce w województwie łódzkim wśród projektów zgłoszonych na konkurs WFOŚiGW w Łodzi pn. „Moja wymarzona ekopracownia”. Pan Andrzej Czapla, Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, wielokrotnie podkreślał, że pomysł i wykorzystanie lokalnych zasobów, to ogromny atut szkoły i projektu.
Zaproszeni goście w dowód wdzięczności za obecność podczas uroczystości, otrzymali od uczniów serduszka ze słodką niespodzianką w środku. Napis nie pozostawiał wątpliwości: „Słodko dziękujemy za udział w uroczystości otwarcia ekopracowni”.
Po oficjalnej części w pracowni, na gości czekała kolejna słodka niespodzianka, tym razem przepyszny tort ufundowany przez pana Tadeusza Dziubałtowskiego, tatę jednego z naszych uczniów.
W przyjaznej, rodzinnej atmosferze zaproszeni goście długo jeszcze rozmawiali dochodząc do podobnego wniosku, jak Arystoteles:
„Najcenniejszym i najtrwalszym
podarunkiem jaki można dać
dziecku – jest wykształcenie”.
W takiej pracowni zdobywanie wiedzy, rozbudzanie pasji i codzienna nauka z pewnością będą łatwiejsze, efektywniejsze i atrakcyjniejsze.