21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Nowe zasady dowozu dzieci autobusami MZK Tomaszów Mazowiecki

Nowe zasady dowozu dzieci autobusami MZK Tomaszów Mazowiecki

19-12-2017

Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach informuje, że od dnia 1.01.2018 r. zmieniają się zasady opłat za korzystanie z autobusów MZK w Tomaszowie Mazowieckim. Mieszkańcy Gminy Tomaszów Mazowiecki będą mogli bezpłatnie poruszać się tymi autobusami po wykupieniu Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej. Uczniowie do tego uprawnieni otrzymają w/w Karty bezpłatnie. Zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 11 stycznia 2017 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. poz. 59) uczniami uprawnionymi do dojazdu do szkoły na koszt gminy są:

– uczniowie klas I-IV szkoły podstawowej, jeżeli droga do szkoły przekracza 3 km,

– uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej (oraz gimnazjum na mocy odrębnych przepisów), jeżeli droga przekracza 4 km.

Dzieci uczęszczające do przedszkola ( do 7 lat) będą uprawnione do przejazdu autobusami MZK w Tomaszowie Mazowieckim bezpłatnie, bez konieczności posiadania Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej.

Rodzice uczniów, którym nie przysługuje dojazd do szkoły na koszt gminy, mogą Kartę zakupić za kwotę 10 zł. Umożliwia ona bezpłatne przejazdy wszystkimi autobusami MZK na terenie Gminy Tomaszów Mazowiecki jak i Miasta Tomaszów Mazowiecki przez cały 2018 rok. Za kwotę 20 zł można również zakupić Kartę ważną do końca 2020 r. Będą one wydawane i sprzedawane ( tylko dla uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach) w sekretariacie szkoły w dniach 19 – 22.12.2017 r. i 27 – 29.12.2017 r. w godzinach 7.30 – 15.00. Należy pamiętać, że Karty są ważne tylko z aktualną legitymacją szkolną.

Warunkiem otrzymania lub zakupu Tomaszowskiej Karty Komunikacyjnej jest wyrażenie zgody przez rodziców (prawnych opiekunów) uczniów do 18 roku życia na przetwarzanie ich danych osobowych przez MZK w Tomaszowie Mazowieckim. W związku z tym powinni oni osobiście uczynić to w sekretariacie szkoły przed otrzymaniem Karty.