03-02-2023r. |
Imieniny obchodzą: Błażeja, Telimeny, Oskara

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Najmłodsi uczniowie o majowych świętach

Najmłodsi uczniowie o majowych świętach

09-05-2018

Tuż przed majówką uczniowie klas I a, I b i III b szkoły podstawowej udzielili wszystkim lekcji historii i patriotyzmu. Przygotowany przez nich program artystyczny opowiadał o okolicznościach uchwalenia pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, wtedy zwanej „rządową”, a także o barwach narodowych w związku z Dniem  Flagi. Uczniowie z zapałem śpiewali, grali, a nawet tańczyli piosenki opisujące przyrodę polską zachęcając w finale do wyruszenia na wędrówkę w piosence „Majówka”.

 Dlaczego taka we mnie energia?

Dlaczego radość dziś mnie przepełnia?

Bo maj zawitał w sercu, w ogrodzie.

Czas na majówkę – hej, ku przygodzie!

 

Mamy nadzieję, że wszystkim widzom udzieliła się energia najmłodszych i skorzystali z tej zachęty.