21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Nabór do przedszkola i klasy pierwszej szkoły podstawowej

Nabór do przedszkola i klasy pierwszej szkoły podstawowej

03-02-2021

Zgodnie z Zarządzeniem nr 15/2021 Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki z dnia 28.01.2021 r. od dnia 8 lutego b.r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli i pierwszych klas szkoły podstawowej na terenie Gminy. Rozłożona ona jest na kilka etapów. W przedszkolu w pierwszej kolejności przyjmowane są zgłoszenia dzieci, które już uczęszczają do tych placówek. Następnie rekrutacja obejmie dzieci, które do tej pory do przedszkoli nie uczęszczały. Do 30 marca b.r. komisja rekrutacyjna ogłosi listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do nauki w przedszkolu. Bardzo ważną sprawą jest potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do tej placówki. Nie zgłoszenie tego do dnia 13 kwietnia b.r. oznacza rezygnację z uczęszczania do naszego przedszkola. W maju b.r. przeprowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca, jeżeli przedszkole będzie posiadało jeszcze wolne miejsca. We wniosku należy wyraźnie zaznaczyć, gdzie dziecko będzie uczęszczało do przedszkola: w Smardzewicach czy Twardej. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego znajduje się poniżej.

W przypadku naboru do klasy pierwszej szkoły podstawowej, w pierwszej kolejności przyjmowane będą zgłoszenia rodziców dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły (tzn. w Smardzewicach, Twardej, Treście i Karolinowie). W drugim etapie będą przyjmowane wnioski rodziców dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły. Do 30 marca b.r. komisja rekrutacyjna ogłosi listę dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do nauki w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej w Smardzewicach. Bardzo ważną sprawą jest potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do tej placówki. Nie zgłoszenie tego do dnia 13 kwietnia b.r. oznacza rezygnację z uczęszczania do naszej szkoły. W maju b.r. przeprowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca, jeżeli szkoła będzie posiadała jeszcze wolne miejsca. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego znajduje się poniżej.

Druki wniosków dostępne są w sekretariacie szkoły lub w przedszkolu.