30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Mikołajkowy wyjazd klas I szkoły podstawowej

Mikołajkowy wyjazd klas I szkoły podstawowej

12-12-2017

W dniu 8 grudnia 2017 roku uczniowie klas I SP wyruszyli na wycieczkę do Łodzi. Pierwszym punktem programu była wizyta w Planetarium EC1 na pokazie „Kosmos dla najmłodszych”. Uczniom podobały się gwiazdy i gwiazdozbiory, ale największe wrażenie wzbudziła symulacja startu statku kosmicznego i jego wyniesienie na orbitę okołoziemską. Pani prowadząca pokaz spełniała pod koniec życzenia widzów, w tym również te niezwykle oryginalne,  jak prośbę o…  przekrojenie Ziemi.

Dużo emocji wzbudziły doświadczenia  i eksperymenty wykonywane przez uczniów zgodnie ze wskazówkami instruktora w ramach warsztatów „Naukowy misz-masz” w Experymentarium. Udało się uzyskać tzw. węże faraona, lampę lawę, szaszłyk z balonika, a wszystko to z produktów dostępnych w każdym domu. Ponieważ wycieczka łączyła przyjemne z pożytecznym, uczniowie bawili się również w Jupi Parku. Na podsumowanie wyjazdu warto przytoczyć opinię jednego z uczestników o atrakcjach w Manufakturze: „ja jestem tutaj pierwszy raz, ale lubię tu być”.