21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Lekcje w banku

Lekcje w banku

16-10-2016

W dniu 13 października 2016 roku, uczniowie klas III a i b zainteresowani edukacją ekonomiczną gościli w Banku PKO SA w Tomaszowie Mazowieckim. Lekcje są częścią programu SKO, a w rolę nauczycieli wcielili się pracownicy Banku. Celem Programu jest uświadamianie dzieci w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości.

Uczniowie podczas wizyty nabyli wiedzę, dotyczącą podstaw oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi. Finansowa edukacja najmłodszych to wspaniałe, ale i ambitne zadanie. Warto promować wśród dzieci ideę mądrego gospodarowania pieniędzmi, gdyż z pewnością zaowocuje to w przyszłości rozważnymi i trafnymi decyzjami finansowymi. Dzieci miały okazję poznać pracowników oraz panią dyrektor banku. Największą jednak atrakcją okazało się spotkanie z dwoma pluszowymi postaciami SKO – Żyrafką oraz Sówką Mądrą Głową.