21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Kulig klasy IIIb

Kulig klasy IIIb

20-01-2017

Jasne słonko, mroźny dzień,
A saneczki deń, deń, deń,
Aż koniki po śniegu
Zagrzały się od biegu.

„Do trzech razy sztuka” – znane powiedzenie również tym razem okazało się prawdziwe. O zimowym kuligu uczniowie klasy III b marzyli od pierwszej klasy. Niestety, śniegu w ciągu ostatnich lat było jak na lekarstwo. Ale próbować trzeba do skutku i zamierzony cel zostanie osiągnięty. Dzięki uprzejmości pani Katarzyny Mierzwy i Janusza Benderza organizatorów kuligu tym razem się udało. Pogoda 12 stycznia okazała się wymarzona.

Jedna z ulubionych karnawałowych rozrywek w dawnej Polsce sprawiła mnóstwo frajdy wszystkim. Tym bardziej, że był to kuli tradycyjny ciągniony przez duże drewniane sanie zaprzężone w parę koni.

Po przejażdżce leśnymi  drogami  uczniowie odśpiewali przy ognisku piosenkę „A w karnawale”, upiekli kiełbaski i dziękując gorąco gospodarzom powrócili do szkoły.