01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » „Księga dżungli” w internetowym teatrze on-line

„Księga dżungli” w internetowym teatrze on-line

20-10-2017

Razem z 30 tysiącami innych uczniów ze szkół podstawowych w całym kraju czwartoklasiści 17 października obejrzeli przedstawienie „Księga dżungli” nadawane na żywo z łódzkiego Teatru Lalek „Arlekin” w reżyserii islandzkiego mistrza lalkarstwa Bernda Ogrodnika. W regionie łódzkim w projekcie Teatru Internetowego Telewizji Polskiej wzięło udział 49 szkół.

W przedstawieniu wykorzystane są rzadko spotykane Marionetki Długoniciowe – lalki zawieszone na około 6 metrowych sznurkach, często obsługiwane przez kilku aktorów i specjalne obrotowe sceny.

Spektakl „Księga Dżungli” oparty jest na słynnej powieści noblisty Rudyarda Kiplinga. Opowiada historię żyjącego w dżungli chłopca wychowanego przez wilki. To opowieść o relacjach między człowiekiem a zwierzętami.

To największa inscenizacja teatru Arlekin w ciągu ostatnich lat. Internetowy teatr to autorski program Telewizji Polskiej. Realizowany jest od 5 lat. Z Łodzi przedstawienie transmitowane jest raz w roku.