01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Konkurs czytelniczy

Konkurs czytelniczy

04-05-2017

W związku z obchodami Światowego Dnia Książki  24 kwietnia 2017 r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie V Powiatowego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Przeczytaj, BO WARTO”, którego celem jest popularyzacja czytelnictwa. Imprezę przygotowuje corocznie p. Marzena Zrobek pod okiem artystycznym p. Ewy Dąbrowskiej. 

Konkurs swym zasięgiem objął uczniów szkół podstawowych Powiatu Tomaszowskiego. Wzięło w nim udział 33 uczniów z 12 szkół. Patronat sprawowali:

 

Wójt Gminy Tomaszów Maz.,

Starosta Powiatu Tomaszowskiego, 

Fundacja BO WARTO

patronat medialny – ”Tomaszowski Informator Tygodniowy”.

W tym roku uczniowie w pierwszym etapie konkursu mieli za zadanie napisać list oficjalny do prezydenta miast lub wójta gminy z prośbą o nadanie nowo powstającej ulicy w swojej miejscowości imienia ulubionego bohatera literackiego. Uczestnicy konkursu mieli przeróżne pomysły. W swoich listach prosili o nazwy ulic znanych i nieznanych postaci literackich, a swój wybór uzasadniali bardzo wnikliwie. Prosili między innymi o ulicę Misia Uszatka, Małego Księcia, Pana Samochodzika, Harrego Pottera czy mniej znanych bohaterów literackich.Jury wybrało 10 najlepszych prac: 4 nagrody główne i 7 wyróżnień. Reprezentant naszej szkoły – Kacper Konopka z klasy V otrzymał wyróżnienie.

 

 

Lista nagrodzonych w załączniku: Lista nagrodzonych uczniów 2017

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez uczennicę Hannę Bezat na temat historii książki:

https://www.powtoon.com/c/fLY0mjTiYZ2/1/m