21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2014 - 2015 » Kolejny sukces: ERASMUS +, kolejne międzynarodowe przyjaźnie

Kolejny sukces: ERASMUS +, kolejne międzynarodowe przyjaźnie

07-01-2015

W tym roku nasza szkoła jako jedna z 11 szkól w województwie łódzkim otrzymała dofinansowanie na kolejny projekt w ramach programu Erasmus +. Przyznany grant opiewa na kwotę 33500 euro.

Projekt zatytułowany jest  „Embracing Europe” / „W objęciach Europy” ma zachęcać do aktywnego uczestnictwa w życiu demokratycznym i przyczynić się do zrozumienia różnych aspektów obywatelstwa europejskiego. Jego celem jest podniesienie świadomości uczniów i nauczycieli w zakresie praw i obowiązków każdego z nas, zwiększenie poczucia odpowiedzialności za Unię Europejską. Promuje tolerancję, wzajemne zrozumienie, szacunek dla innych kultur, uczenie się międzykulturowe, solidarność, społeczne zaangażowanie i wolontariat.

Działania projektowe będą organizowane przez cały okres trwania projektu zarówno na terenie lokalnym, jak i podczas odbywanych mobilności zagranicznych. Rozwojowi umiejętności obywatelskich służyć będą wizyty w narodowych parlamentach, debaty, wywiady z politykami czy studia przypadków. Wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologii komputerowej przyczyni się do zwiększenia motywacji uczniów i poszerzenia ich wiedzy na temat obywatelstwa europejskiego.

Partnerskie szkoły w projekcie to: Irlandia, Belgia, Bułgaria, Francja, Hiszpania i Portugalia.

W dniach 2-7 listopada odbyło się robocze spotkanie koordynatorów w Sofii. Nasz kraj reprezentowały: Marzena Zrobek- koordynator i Dorota Kaczmarek- anglistka. Celem spotkania było ustalenie szczegółów dotyczących projektu, finasowania i mobilności, które wśród uczniów budzą najwięcej emocji. Kolejna wizyta już z uczniami w marcu przyszłego roku w Belgii.

Spotkanie w Belgii-1 (2)