21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2012 - 2013 » Jasełka bożonarodzeniowe

Jasełka bożonarodzeniowe

06-01-2013

        21 grudnia 2012 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela religii Wioletty Pawlik zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „ Z Jezusem nowonarodzonym przy wigilijnym stole”.

         Prezentowane treści, oprawa muzyczna i sprzyjający wystrój bożonarodzeniowej szopki ( żłóbek, choinki, zwierzęta, stół wigilijny), przybliżył wszystkim na nowo wielką tajemnice WCIELENIA Syna Bożego, który przychodząc na świat niesie z sobą miłość, pokój, przebaczenie. Jednocześnie wprowadziło to wszystkich uczestników w atmosferę rodzinnych przeżyć związanych z wieczerzą wigilijną i wspólnym kolędowaniem.

         Uczniowie przypomnieli również tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia i zwrócili szczególną uwagę na symbolikę pustego miejsca przy wigilijnym stole, aby w ten szczególny wieczór nikt nie czuł się  samotny i opuszczony.    Całość występu uświetnił śpiew pięknych kolęd i pastorałek, które zaprezentowały dzieci pod kierunkiem p. Anny Justyny. Na szczególną uwagę zasługują prezentacje solowe kolęd: „Mizerna cicha” wykonanej przez uczennicę  kl. IV Dominikę Zduńską, pastorałki   wykonanej przez uczennice kl. II Anastazję Jończyk oraz kolędy „ Nie było miejsca” wykonanej na gitarze przez ucznia kl. II Wojciecha Wawrzyniaka.

         Pomimo choroby wielu uczestników i samego organizatora, przedstawienie podobało się i zostało z uznaniem przyjęte.