21-09-2023r. |
Imieniny obchodzą: Jonasza, Mateusza, Hipolita

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Jak przedszkolaki z Twardej witały Wiosnę

Jak przedszkolaki z Twardej witały Wiosnę

25-03-2018

Nareszcie Wiosna! Choć zima w tym roku nie była zbyt uciążliwa, wszyscy czekaliśmy na wiosnę. Przedszkolaki z Twardej postanowiły pierwszy dzień spędzić na zabawie, grach i tańcach wiosennych. Po odczytaniu listu od Bociana, wszystkie dzieci nauczyły się rymowankę – zaklinankę, która pomagała przez całe spotkanie przywoływać wiosnę. Poza tym próbowały wszystkich sposobów na odstraszenie zimy. Były więc: zabawy ruchowe, piosenki, zagadki, konkursy i zadania dydaktyczne typu: „Dobre i złe nowiny o wiośnie” , ” Prawda czy fałsz?”. Pierwszy dzień wiosny koniecznie musiał zakończyć się z Marzanną, która uroczyście została spalona na znak pożegnania zimy. Zgodnie z ludową tradycją, do przedszkola dzieci przyniosły Wiosenny Gaik, który został ustawiony na honorowym miejscu.