30-11-2022r. |
Imieniny obchodzą: Andrzeja, Justyny, Konstantego

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2015 - 2016 » IV Powiatowy Konkurs Czytelniczy

IV Powiatowy Konkurs Czytelniczy

24-04-2016

Dnia 22 kwietnia 2016 r. w związku z obchodami Światowego Dnia Książki w naszej szkole odbył się IV Powiatowy Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Przeczytaj, BO WARTO”.Wzięło w nim udział 41 uczniów klas IV- VI z Tomaszowa Maz. i okolic.

Przeczytali oni wspaniałe książki przygodowe, a następnie musieli poczuć się dziennikarzami i napisać wywiad z ulubionym bohaterem literackim. Jury wybrało tylko 13 najlepszych prac.

I miejsce zajęła Maria Bernacka z Zespołu Szkół nr 8 w Tomaszowie Maz., która przeczytała powieść Adama Bahdaja pt.  Podróż za jeden uśmiech. Na drugim miejscu znalazła się Magdalena Owczarek z Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku,  na III miejscu Szymon Kowalski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Tomaszowie Maz. oraz Marta Biskup z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Tomaszowie Maz.

Uczniowie ze Smardzewic: Wojciech Wawrzyniak i Amelai Lis otrzymali wyróznienia. Dodatkowo Wojtek dostał nagrodę Dyrektora Gminnej Biblioteki w Smardzewicach.

Lista nagrodzonych uczniów 2016