30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2014 - 2015 » Internetowy Teatr TVP dla szkół

Internetowy Teatr TVP dla szkół

29-09-2014

Dnia 23 września 2014r. nasz szkoła ( klasa III gimnazjum ) uczestniczyła w projekcie ,,Teatr Telewizji na Żywo ‘’ Przedstawienie pod tytułem „TU-WIM” prezentowało twórczość Juliana Tuwima i zostało wyreżyserowane przez Teatr Powszechny w Łodzi. Spektakl stanowił składankę wybranych utworów poety i miał charakter musicalu. Ze względu na tematykę i formę wymagał uważnego odbiorcy. Dominowały w nim teksty o miłości, wojnie, o ludzkich tragediach i samotności. Niewątpliwie atutem przedstawienia była oprawa muzyczna, bowiem muzyka kształtowała nastrój i pogłębiała wymowę poezji. Spektakl zainteresował uczniów, którzy mieli sposobność obcowania ze sztuką, nie wychodząc ze szkoły. Idea „teatru internetowego” jest atrakcyjne dla uczniów, stanowi duże urozmaicenie zajęć szkolnych.

DSC_0006 DSC_0007 DSC_0009 DSC_0010