30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Informacja o zasadach funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa

Informacja o zasadach funkcjonowania szkoły w czasie epidemii koronawirusa

28-08-2020

Rok szkolny 2020/21 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Smardzewicach, tak jak w całej Polsce, rozpocznie się w dniu 1 września. Ze względu na pandemię koronawirusa nie będzie tradycyjnego wspólnego spotkania wszystkich uczniów i nauczycieli na sali gimnastycznej. Uczniowie klas II – VIII o godzinie 9.00 spotkają się tylko z wychowawcami, którzy poinformują ich o zasadach funkcjonowania placówki w nowym roku szkolnym. Informacja o salach,  w którym będą one miały miejsca będzie znajdowała się przy głównym wejściu do budynku szkoły. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne,  rodzice tych uczniów proszeni są o to aby nie wchodzili na teren szkoły. Obostrzenie to nie dotyczy tych rodziców, których dzieci ze względów zdrowotnych wymagają stałej opieki z ich strony.  Uczniowie klas I mogą wejść na teren szkoły z rodzicami. Na sali gimnastycznej o godzinie 9.00 spotkają się z dyrektorem oraz wychowawcami tych klas. Zostaną poinformowani o przydziale do poszczególnych oddziałów oraz o zasadach obowiązujących uczniów, szczególnie pod kątem spraw związanych z zagrożeniem epidemiologicznym. Następnie wychowawcy klas I omówią z dziećmi i ich rodzicami inne sprawy związane z funkcjonowaniem klasy i szkoły.  

Przed rozpoczęciem spotkań na terenie szkoły, uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w mszy św., która rozpocznie się o godzinie 8.00 w kościele parafialnym.  

Przedszkola, zarówno w Smardzewicach jak i w Twardej, rozpoczną normalne funkcjonowanie również w dniu 1 września o godzinie 7.00. Terminy spotkań z rodzicami ustalą opiekunowie poszczególnych grup.  

Osoby wchodzące na teren szkoły obowiązane są nosić na jej terenie maseczki i dezynfekować ręce przy drzwiach wejściowych. Noszenie maseczek nie jest obowiązkowe w przypadku uczniów i pracowników szkoły.

Planowe zajęcia lekcyjne rozpoczną się w dniu 2 września. W nowym roku szkolnym nastąpią pewne zmiany w porównaniu z rokiem poprzednim. Ze względu na uwarunkowania wynikające z pandemii koronawirusa i zmian w rozkładzie jazdy autobusów linii „40” wprowadzonych przez MZK w Tomaszowie Mazowieckim, zajęcia lekcyjne rozpoczynać będą się o godz. 7.50, a nie o godz. 8.00.  Długość poszczególnych przerw międzylekcyjnych nie zmieni się. W związku z tym lekcje będą kończyć się 10 minut wcześniej niż w poprzednim roku szkolnym. Ze względu na zalecenia epidemiologiczne ze strony MEN, MZ i GIS, aby poszczególne oddziały rozpoczynały zajęcia w różnym czasie, wprowadzona będzie zasada, że o godz. 7.50 lekcje rozpoczną tylko uczniowie klas IV-VIII. Uczniowie klas I-III będą zaczynali zajęcia o godz. 8.40. Dzieci z Twardej, Tresty i Karolinowa będą mogły dojechać na lekcje autobusem linii „40”, który na przystanku obok budynku szkoły będzie o godz. 8.14. Dotychczasowy kurs autobusu o tej porze pomijał Karolinów. Obecnie, w uzgodnieniu z Dyrektorem MZK i Wójtem Gminy, będzie przedłużony do tej miejscowości.  W autobusie tym będzie zapewniona opieka pracownika szkoły na dotychczasowych zasadach. Dla dzieci, których rodzice pracują od godziny ósmej lub wcześniej, będzie zapewniona opieka świetlicowa od godz. 7.00. Zmienią się jeszcze godziny jazdy dwóch kursów autobusów linii „40”. Autobus, który dowoził dzieci z Białej Góry do szkoły o godz. 7.52, będzie przyjeżdżał 10 minut wcześniej. Autobus, który odwoził dzieci do domów po piątej lekcji, będzie odjeżdżał spod budynku szkoły o godz. 12.24. Pozostałe kursy autobusów linii „40”, z których korzystają uczniowie w ramach dojazdów do i ze szkoły nie ulegną zmianie.  Bardziej szczegółowych informacji udziela sekretariat szkoły.