30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2018 - 2021 » Finałowy quiz na stulecie niepodległości

Finałowy quiz na stulecie niepodległości

02-12-2018

W dniu 29 listopada uczniowie – ochotnicy z klas V SP wzięli udział w quizie podsumowującym projekt  „Rok dla niepodległej w Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Smardzewicach”.

W losowaniu zostali podzieleni na trzy drużyny- brygady legionowe i przystąpili do rywalizacji. Opisali w  barwny sposób polską flagę, odpowiadali na pytania, dobierali odpowiedni kolor do ukochanego konia Józefa Piłsudskiego- Kasztanki, uzupełniali tekst piosenki patriotycznej.

 Najwięcej jednak emocji wzbudziło polecenie przygotowania „wojskowej zaprawy porannej” dla legionistów, czyli serii ćwiczeń fizycznych potrzebnych do utrzymania właściwej kondycji żołnierskiej. Drużyny wykazały się dużą inwencją i wykorzystały nawet krzesełka jako ciężarki do ćwiczenia mięśni.

Wszyscy zostali nagrodzeni książkami historycznymi ufundowanymi przez Gminną Bibliotekę Publiczną i wręczonymi przez panią Jolantę Zabłocką, która była naszym gościem i członkiem jury.