30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » „Edukację polonezem czas zacząć”

„Edukację polonezem czas zacząć”

24-10-2017

„To nie czary , to nie cuda,

Wszystko się chętnemu uda”

 

 

Zgodnie ze słowami tej pięknie zaśpiewanej przez 35 pierwszoklasistów piosenki uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów Szkoły Podstawowej w Smardzewicach, a więc pierwszy szkolny egzamin został zdany śpiewająco. Uczniowie symbolicznie pożegnali się ze swoimi przedszkolnymi zabawkami i przeszli do świata nauki, w czym pomagała im wróżka. Przed sztandarem szkoły ślubowali pilnie się uczyć, być dobrym kolegą i wypełniać sumiennie obowiązki ucznia. A w finale tanecznym krokiem poloneza rozpoczęli edukację.

W końcu najważniejsze to w I klasie „wziąć równy krok”.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku, uczniom klasy II wraz z  wychowawczynią za piękne zakładki do książek i trzymamy kciuki za najmłodszych uczniów…

                                                                                              Iwona Białecka Gabriela Bujak