01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2016 - 2017 » Dzień języka ojczystego

Dzień języka ojczystego

28-02-2017

21 lutego obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto ma przypominać o językowej różnorodności świata i konieczności jej ochrony.

Uczniowie klasy VI a stali się w tym dniu ekspertami poprawnej polszczyzny. Przygotowali happening, podczas którego wszyscy mogli wykazać się znajomością zawiłości polskiej ortograffi, gramatyki czy teorii literatury.

Klasa V wzięła udział w  spotkaniu online z naszymi partnerami z Chorwacji i Hiszpanii.  Wszyscy przygotowali na tę okolicznośc podstawowe informacje o historii swoich ojczystych języków. Była też okazja nauczyć się kilku chorwackich i hiszpańskich słówek. Dobrze znać języki obce, ale nigdy dość przypominania, że trzeba dbać o swój język ojczysty.