30-05-2023r. |
Imieniny obchodzą: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Dzień Języka Ojczystego

Dzień Języka Ojczystego

27-02-2018

Ten piękny dzień niczym pierwszy promień słońca rozpala w moim sercu wielką radość. Mam nadzieję, że każdy  z Was o nim pamięta, ponieważ to dzień naszego języka ojczystego, który powinniśmy traktować jak drogocenny skarb.

 

Tymi słowami przemówienia na cześć języka ojczystego uczniowie klasy Va (Jakub Chojecki, Jakub Gluźniewicz i Patryk Iskierka) ostatecznie przekonali jurorów, że to im należy się laur zwycięzcy w konkursie pod hasłem: Zabawy językiem polskim zorganizowanym z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Już po raz kolejny 21 lutego obchodzimy w naszej szkole to święto. Jego głównym celem jest  zachęcenie uczniów do pielęgnowania mowy ojczystej, która jest naszym dziedzictwem, do pięknego i poprawnego wypowiadania się na co dzień.