01-04-2023r. |
Imieniny obchodzą: Grażyny, Hugona, Teodory

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2017-2018 » Dzień Babci i Dziadka w Twardej

Dzień Babci i Dziadka w Twardej

24-01-2018

„W dniu tak uroczystym, w dniu Waszego święta, składam Wam życzenia i o Was pamiętam!” Takie i inne serdeczne słowa wypowiadały dzieci z Twardej podczas spotkania z Babciami i Dziadkami z okazji Ich święta. Uroczystości trwały w tym roku aż dwa dni. 22 stycznia swoje umiejętności prezentowały „Słoneczka” i „Krasnale”. Maluszki, w specjalnie przygotowanych strojach, cudnie śpiewały i tańczyły przy skocznych piosenkach zimowych, zaś Średniaki pokazały swój kunszt aktorski, prezentując dostosowaną do własnych możliwości, inscenizację wiersza J. Tuwima – „Rzepka”. Dzień później występowały Starszaki. Ich program opierał się na melodiach, piosenkach i tańcach z lat młodości babć i dziadków. Oczywiście podczas spotkań nie zabrakło serdecznych życzeń, mocnych uścisków oraz upominków. Każdy gość z lubością, częstował się słodkościami przygotowanymi specjalnie na tę okazję przez mamy przedszkolaków.