03-02-2023r. |
Imieniny obchodzą: Błażeja, Telimeny, Oskara

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2015 - 2016 » Ekologiczne przedszkolaki z Twardej

Ekologiczne przedszkolaki z Twardej

05-05-2016

29 kwietnia 2016 r w Oddziale Przedszkolnym w Twardej odbył się już VIII Przegląd Ekologiczny. Jest to impreza, w której biorą udział dzieci reprezentujące wszystkie przedszkola z terenu Gminy Tomaszów Mazowiecki.

    Przegląd przygotowała i poprowadziła Agnieszka Ostrowska z pomocą Małgorzaty Skorupy – Turoboś.   W szanownym Jury zasiedli: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach Waldemar Fijałkowski wraz z zastępcą Katarzyną Wosińską, Tomasz Rogaczewski z Nadleśnictwa w Smardzewicach oraz Zbigniew Mocarski przedstawiciel Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego.
  Komisja miała sporo pracy przy ocenie uczestników, gdyż VIII Gminny Przegląd Ekologiczny składał się z trzech części: wokalnej, plastycznej i teoretycznej.
  Spotkanie rozpoczęły dzieci, które śpiewały przygotowane piosenki o tematyce przyrodniczo – ekologicznej. Przedstawiciele przedszkolni wytypowani do części plastycznej, mięli sporo czasu i spokoju podczas tworzenia swoich eko-dzieł plastycznych, gdyż dla nich została przygotowana osobna sala. Efekty tych prac były naprawdę wspaniałe. Najwięcej emocji wzbudziła jednak trzecia część przeglądu. Tutaj przedszkolaki świetnie bawiły się podczas rozwiązywania zagadek ukrytych na konturowych liściach, wykazały się wiedzą na temat właściwej segregacji odpadów, miały możliwość sprawdzić własną szybkość i zwinność w wyścigu w „butach” zrobionych z pudełek po chusteczkach higienicznych. Do tego wspaniale potrafiły: wskazać w opowiadaniu złe zachowania bohaterów, pomóc „kubeczkowym żabom” w wyścigu za pomocą zwijanego sznurka oraz uratować rybki, poprzez przenoszenie ich z brudnego jeziorka do czystego z użyciem słomek. Wybór poprawnej odpowiedzi spośród trzech nie jest prosty dla przeciętnego przedszkolaka, ale nasi uczestnicy nie mieli z tym problemu, gdy trzeba było wskazać tę jedną, unosząc „lizak” z odpowiednią cyfrą.
   Komisja skrzętnie zliczyła wszystkie punkty wypracowane przez przedszkolaków podczas wszystkich etapów przeglądu i  najwięcej plastikowych zakrętek-punktów uzbierało przedszkole z Chorzęcina, drugie miejsce wywalczył Zespół szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach, a trzecie Przedszkole z Wąwału.
   Rywalizacja uczestników była fascynująca, ale najbardziej i tak liczyła się dobra zabawa. Podsumowaniem spotkania były gratulacje, upominki dla wszystkich i słodki poczęstunek. Teraz wszyscy będą czekali na przyszłoroczną edycję Gminnego Przeglądu Ekologicznego w Twardej.
DSCN1927 DSCN1871DSCN1852 DSCN1886
DSCN1902 DSCN1912 DSCN1915 DSCN1917