03-02-2023r. |
Imieniny obchodzą: Błażeja, Telimeny, Oskara

szukaj:

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2015 - 2016 » Apel z okazji Święta Konstytucji i Dnia Flagi

Apel z okazji Święta Konstytucji i Dnia Flagi

03-05-2016

W czwartek 28 kwietnia uczniowie klasy II b szkoły podstawowej zaprezentowali przedstawienie związane z obchodami Narodowego Święta Konstytucji  i Dnia Flagi. Chociaż sami będą mieli lekcje historii dopiero w czwartej klasie, przedstawili scenkę, która miała na celu w humorystyczny sposób pokazać, że treści historyczne wcale nie są takie trudne do opanowania i wystarczy dobry pomysł, żeby w odpowiedni sposób przygotować się do sprawdzianu z tego przedmiotu. Wizyta w klasie „Pani Konstytucji” zagranej brawurowo przez jedną z uczennic  (brawa za doskonałe opanowanie takiej ilości tekstu!! ), sprawiła, że pojęcia: konstytucja, wolna elekcja, liberum veto, rozbiory przestały sprawiać trudności.

W drugiej części obchodów, przygotowanej przez Samorząd Uczniowski , klasy I-III szkoły podstawowej zaprezentowały się w biało- czerwonych kotylionach i stroju galowym, klasy IV-VI zaśpiewały wybraną przez siebie pieśń patriotyczną, a uczniowie gimnazjum indywidualnie lub w grupach przedstawili plakaty związane ze Świętem Konstytucji. Zwycięzców i wyróżnionych obdarowano upominkami i słodkim co nieco.

DSC01663 DSC01665 DSC01671 DSC01673 DSC01686 DSC01695 DSC01717