26-08-2019r. |
Imieniny obchodzą: Marii, Natalii, Sandry

Jesteś tutaj: Strona Główna » Archiwum 2013 - 2014 »

05-05-2014

Clipboard03

W tym roku Święto Konstytucji 3 Maja  zostało zaakcentowane w nieco odmienny

od dotychczasowego sposób. Uczniowie uczestniczyli w nietypowej lekcji historii prowadzonej przez swoje koleżanki i kolegów- Klaudię, Anię, Olgę, Zuzię, Paulinę, Igę, Dominika i Krzysztofa. Treść lekcji stanowiła prezentacja dotycząca okoliczności uchwalenia i postanowień pierwszej polskiej postawy zasadniczej. Następnie uczniowie obejrzeli i wysłuchali analizy obrazu Jana Matejki „Uchwalenie konstytucji 3 Maja”, który najbardziej kojarzymy z tym dniem, a nie zawsze rozpoznajemy postaci i symbolikę na nim się znajdujące. Wreszcie, jak to na lekcji jest przyjęte w zwyczaju, nastąpiło sprawdzenie wiedzy słuchaczy, Tyle, że tym razem nie stopnie były nagrodą lecz cukierki… Prowadzący zadali również pracę domową, którą niebawem sprawdzę- organizator obchodów święta Iwona Białecka.

W holu szkoły można nadal oglądać wystawę poświęconą twórcom konstytucji.

jas 837z jas 836z jas 832z jas 831z