• #Młodziwspaniali

Rozpoczynamy cykl #Młodziwspaniali, w którym pokazujemy sylwetki naszych uczniów i uczennic, którzy mają ogromne talenty i pasje.

Przed Państwem uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej w Smardzewicach- Stanisław Wąs.

Staś, pomimo młodego wieku w sporcie osiągnął już bardzo dużo.

Duma nas rozpiera, gdy śledzimy jego sukcesy

• Dzień Kobiet w grupie Motylków

Są kobietki całkiem małe i kobietki bardzo duże.

A ja jestem wielką damą o tym śpiewa cały świat.

Dzień Kobiet obchodzę choć mam tylko kilka lat. Dziewczynki z grupy Motylki miały uśmiechnięte minki, salon urody opanowały i pięknie wyglądały

• Dzień Kobiet w przedszkolu w Twardej

8 marca wszystkie Kobiety te małe i te duże mają swój dzień. Przedszolaki z Twardej również obchodziły to ŚWIĘTO. Zoorganizowana została wycieczka do kina oraz Mam Talent, w którym brały udział wszystkie dzieci.

Na koniec każda mała Kobietka otrzymała mały prezencik i kwiaty.

• 👀#ChallengedlaAntosia👀

Nieśmy pomoc!

Nadal naszej pomocy potrzebuje mały Antoś Kołodziejski. Chłopiec ma zaledwie 9 miesięcy, stwierdzono u niego wadę wzroku - oczopląs, podejrzenie choroby Norriego i Lebera oraz tłuszczaka wewnątrzczaszkowego.

Challenge polega na tym, że wytypowana jednostka/urząd/stowarzyszenie itd. robią OCZKA dla Antosia i nominują dalej

• Spotkanie z pisarką

Dnia 4 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy, przedszkolaki z naszych placówek uczestniczyły w spotkaniu z pisarką, autorką książek dla dzieci Panią Małgorzatą Szelągowską.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość. Dzieci wysłuchały wielu ciekawych wierszy oraz zagadek. Poznały również Stonogę Jadzię - bohaterkę książkowych opowiadań.

• Pożegnanie pracownika

Wczoraj wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły zebrali się na sali gimnastycznej na apelu, aby wspólnie podziękować odchodzącej na emeryturę Pani Barbarze Król- wieloletniemu pracownikowi naszej szkoły- za współpracę i zaangażowanie w codzienne obowiązki.

Pani Barbarze jeszcze raz dziękujemy za pracowitość, wytrwałość i poświęcenie.

• Dzień Dinozaura w Przedszkolu w Twardej

Dnia 26 lutego w naszym przedszkolu w Twardej odwiedził Nas wyjątkowy gość, który przybliżył Nam historię życia dinozaurów na Ziemi.

Razem z dziećmi uczestniczył on w zabawach ruchowych.

Przedszkolaki były zachwycone, dzięki wizycie dmuchanego dinozaura w przedszkolu było słychać dużo radości i śmiechu!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w Gminnej Bibliotece Publicznej w Smardzewicach

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Smardzewicach odbyło się spotkanie uczniów klasy III z Panią Jolantą Zabłocką.

Podczas spotkania Pani Jolanta rozmawiała z dziećmi o naszym języku ojczystym. Zwróciła uwagę na to, że mimo iż język polski nie jest łatwym językiem, my, wszyscy Polacy powinniśmy dobrze go znać, prawidłowo posługiwać się mową polską i dbać o nią np. poprzez staranną wymowę, używanie tylko właściwych słów oraz ciągłe poszerzanie swojego zasobu słownictwa. Przy tej okazji również zapoznała uczniów z różnymi słownikami języka polskiego np. słownikiem synonimów. Białym krukiem księgozbioru biblioteki w Smardzewicach jest słownik wydany prawdopodobnie w 1914 r.! Zawiera on synonimy słów dawnej polszczyzny. Uczniowie mieli okazję poznać wyrazy nieużywane już w polskiej mowie oraz ich dzisiejsze synonimy.

• Wycieczka Przedszkolaków ze Smardzewic do pizzerii DaGrasso

Przedszkolaki ze Smardzewic z grup Misiów, Muchomorków i Sówek udały się do pizzerii DaGrasso w Tomaszowie Mazowieckim.

Celem wycieczki było zapoznanie z pracą w pizzerii oraz warsztaty związane z robieniem pizzy.

Po krótkim instruktażu dzieci zabrały się do robienia swoich własnych pizz.

Dzieci z wielką radością wykonały zadanie.

• Walentynki w Przedszkolu w Smardzewicach

Poczta Walentynkowa w naszym przedszkolu, a w niej ogromna ilość przygotowanych ,,walentynek".

W czerwonych strojach i wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych. Całe przedszkole zamieniło się w serduszkową krainę, pełną radosnej atmosfery.

Dzieci okazywały sobie przyjaźń, radość i dobroć.

• Walentynkowa akcja charytatywna

Miłość niejedno ma imię- pod takim hasłem 14 lutego w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz walentynkowy, z którego dochód został przeznaczony na leczenie małego Antosia- mieszkańca Smardzewic, chłopca, który nie widzi, a tak jak my wszyscy, chce zobaczyć otaczający nas świat.

Po raz kolejny wszyscy okazali swoje serca, wspólnymi siłami ze szkoły i przedszkola w Smardzewicach uzbieraliśmy kwotę: 3 524 zł oraz w przedszkolu w Twardej 774 zł

• Walentynki w Twardej

Dzisiejszy dzień w Naszym przedszkolu w Twardej upłynął pod znakiem serduszek, ponieważ przedszkolaki świętowały wyjątkowy dzień- Walentynki.

Dzieci wspólnie wykonały piękną pracę plastyczną.

Na koniec wszyscy otrzymali swoje walentynki.

Wtorek 19.03.2024

• Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach
      • tel. 447108614
      • ul. Główna 10 97-213 Smardzewice Poland
      • skrytka ePUAP: /ZS-PSmardzewice/SkrytkaESP.